Mobilna wypożyczalnia

Mobilna wypożyczalnia to opcja dla tych którzy nie potrzebują przewodnika lub instruktora na rzece, a ich celem jest jedynie wynajem kajaka do samodzielnego płynięcia wybranym odcinkiem.

W tej opcji Kajakujemy.pl dowozi kajak na miejsce startu i odbiera go na mecie odcinka. Czas płynięcia oraz trudność zależy od wyboru trasy, a każda z tras oferuje uczestnikowi trochę inny klimat. Istnieje możliwość łączenia tras spływów, a tym samym wydłużania wycieczek kajakowych.

W granicach administracyjnych miasta Krakowa i Skawiny nie pobieramy dodatkowych opłat za transport kajaków na miejsce startu i odbiór po zakończeniu.

 

Poniżej przedstawiamy opis każdego z odcinków i warunki wynajmu:

 

Trasa Skawina – Tyniec: Malownicza trasa kajakowa wąską rzeką Skawinką wpadającą w 2/3 trasy do szerszej już Wisły. Wspaniała trasa na początek przygód kajakowych blisko Krakowa. Jest to najciekawszy odcinek w tym regionie o charakterze dzikiej rzeki pomimo przebiegu w pobliżu aglomeracji. Trasa kończy się przy klasztorze Benedyktynów w Tyńcu, którego widok dodaje uroku całemu wydarzeniu. Czas spędzony na wodzie waha się w granicach 1.5 godz. w zależności od warunków i siły uczestników.

Cena to 80 zł za kajak 2 osobowy + 10 zł ewentualna dostawka dla dziecka (do 5 roku życia) płynącego jako trzecia osobowa w kajaku.


 

 

Trasa Tyniec – KKW (plaża miejska): Spokojna trasa szeroką Wisłą z atrakcją w postaci śluzowania na stopniu Kościuszko. Trasa startuje przy klasztorze w Tyńcu, następnie uczestnicy dopływają do śluzy. Za śluzą czeka nas spokojny odcinek Wisły z małym ruchem turystycznym na rzece. Na końcu trasy można skorzystać z przygotowanej plaży miejskiej i jej infrastruktury gastronomicznej.

Czas spędzony na wodzie waha się w granicach 2 godz. w zależności od warunków i siły uczestników.

Cena to 80 zł za kajak 2 osobowy + 4.20 zł płatne na śluzie + 10 zł ewentualna dostawka dla dziecka (do 5 r.ż.) płynącego jako trzecia osobowa w kajaku.


 

 

Trasa KKW (plaża miejska) – Stopień Dąbie: Trasa rozpoczynająca się spokojnym odcinkiem Wisły na którym mamy możliwość zaznajomienia się z kajakiem by następnie wpłynąć w sam środek miasta i ruchu turystycznego. Spływ typowo aglomeracyjny lecz atrakcyjny pod względem widoku miasta z poziomu rzeki. Należy zachować szczególną ostrożność na większe od nas jednostki pływające.

Czas spędzony na wodzie waha się w granicach 2 godz. w zależności od zaangażowania uczestników.

Cena to 80 zł za kajak 2 osobowy + 10 zł ewentualna dostawka dla dziecka (do 5 r.ż.) płynącego jako trzecia osobowa w kajaku.