O nas

Wywodzimy się z Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej „Bystrze” z siedzibą przy AGH w Krakowie, klubu z 45-letnimi tradycjami, specjalizującym się od lat w kajakarstwie górskim. Tam rozpoczynając od kursu, a w późniejszych latach ów kursy prowadząc w roli instruktorów, organizatorów, aż po lata prowadzenia całego klubu na wielu stanowiskach w zarządzie, postanowiliśmy zająć się kajakarstwem skierowanym do szerszego grona odbiorców tzw. kajakarstwem powszechnym.

Naszym celem jest wprowadzenie Was do świata kajaków w sposób najbardziej profesjonalny jak to możliwe z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wykorzystaniem całej wiedzy i doświadczenia jakie zdobywaliśmy przez ostatnie lata. Chcemy pokazać Wam, że kajaki są dla każdego (od najmłodszych po najstarszych) i że ta forma rekreacji jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Otwierając firmę, która łączy naszą pasję z pracą, chcemy aby kajakujemy.pl kojarzyło Wam się przede wszystkim z fantastycznie spędzonym czasem oraz bogatą ofertą kajakową w postaci spływów, imprez, wynajmu i sprzedaży. Mamy Wam wiele do zaoferowania i liczymy, że razem z nami będziecie przemierzali kolejne kilometry malowniczych polskich rzek w poszukiwaniu nowych wrażeń i ciekawych widoków.

Na naszych spływach dostajecie najnowszy sprzęt, świetną organizację i przede wszystkim opiekunów z doświadczeniem, którzy w kryzysowych sytuacjach nie zostawią Was samym sobie. Posiadamy stopnie instruktorskie Polskiego Związku Kajakowego i co najważniejsze… nie jesteśmy anonimowi.

Jerzy Rybka (RYBA) – założyciel firmy

Instruktor PZKaj leg nr. 2577
Sędzia PZKaj lic nr. 145
Prezes AKTK Bystrze 2014r.
Wice Prezes AKTK Bystrze ds. Szkoleniowych 2012r.
Wice Prezes AKTK Bystrze ds. Technicznych 2010r. i 2011r.

Prywatnie wielbiciel kierowania wszelkimi pojazdami silnikowymi, zapalony majsterkowicz i fan ognisk do białego rana. Bardzo rozważnie podchodzi do każdego zadania. W wolnych chwilach nie robi nic zgodnie z zasadą zachowania energii. Uprawnienia…

Katarzyna Smolarczyk-Rybka (RUDA) – pomysłodawca, inicjator 🙂

Instruktor PZKaj leg nr. 2576
Sędzia PZKaj lic nr. 150
Członek komisji rewizyjnej AKTK Bystrze 2013r. i 2014r.
Wice Prezes AKTK Bystrze ds. Organizacyjnych 2010r. i 2012r.

To skarbnica niezliczonych pomysłów, potrafi zrealizować nawet najbardziej nieprawdopodobny plan. Nie usiedzi w jednym miejscu, a dom traktuje jak stację przesiadkową pomiędzy kolejnymi podróżami. Wielbicielka przyrody i małych stworzeń. Nie umie szydełkować, lecz nie przeszkadza jej to w życiu. Uprawnienia…