Skawina – Tyniec
Harmonogram spływów
( Znajdziesz w nim informacje na temat rezerwacji. )
Spływ rzeką Skawinką do Tyńca, to świetna alternatywa na spędzanie wolnego czasu dedykowana wszystkim chcącym spróbować kajaków niedaleko Krakowa. To jeden z najładniejszych odcinków na rzekach blisko stolicy małopolski. Idealne miejsce na odcięcie się od zgiełku aglomeracji i obcowanie z naturą. Cicho, spokojnie i bezpiecznie.
Zapewniamy kompletny sprzęt: kajaki, wiosła, kamizelki i opiekę instruktorów. Zapewniamy także transport kierowców po spływie na miejsce startu po auta. W Tyńcu na mecie można zjeść coś w barze.
Trasa: Stadion Miejski Skawina – Tyniec Klasztor
Dystans: ok. 6 km
START: 10:00
Czas płynięcia: do 1,5h
Cena: 85 zł/osoba – miejsce w kajaku 2-osobowym.
+ 10 zł – dzieci do 5 roku życia płynące jako trzecia osoba w kajaku. Dzieci otrzymują siedzenie oraz kamizelkę ratunkową.
Minimalna ilość osób: 6 (powyżej 5 roku życia)
Ważne! Zwykły deszcz nie jest powodem do odwołania spływu ! 😉
Odwołanie spływu może nastąpić wyłącznie w sytuacji bezpośredniego zagrożenia dla uczestników lub z przyczyn niezależnych od organizatora. W takiej sytuacji Uczestnikom przysługuje całkowity zwrot należności za spływ.
Przebieg spływu:
Spotykamy się o 10:00 przy Stadionie Miejskim w Skawinie. Wjazd od strony restauracji orientalnej „Złoty Smok” ul. Adama Mickiewicza 48, 32-050 Skawina i przejazd za restauracją pod mostem kolejowym. Na miejscu dopełniamy wszelkich formalności dot. spływu. Schodzimy na wodę wąską ścieżką. Zejście nie jest trudne, ale należy liczyć się ze zmoczeniem obuwia. Spływ kończymy w Tyńcu pod Klasztorem Benedyktynów obok przystani tramwaju wodnego ul. Benedyktyńska 41, 30-398 Kraków. Jest tam infrastruktura gastronomiczna z której można skorzystać (płatne osobno) – nie gwarantujemy wyżywienia na spływie. Po zakończeniu spływu zawozimy kierowców na start po odbiór samochodów. W tym czasie reszta uczestników oczekuje, aż samochody zostaną zwiezione. Przewidywany czas zakończenia imprezy między 12:30 – 13:30
Mapa spływu:
Przybywając na miejsce należy posiadać ze sobą:
1. Dokument tożsamości ze zdjęciem (dot. każdego uczestnika).
2. Jeżeli osoba jest niepełnoletnia może ona uczestniczyć w spływie wyłącznie pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej pełnoletniej osoby wskazanej imiennie w pisemnym oświadczeniu rodzica lub opiekuna prawnego.
3. Dowód wpłaty, który jest podstawą rezerwacji.
Następnie Uczestnik podpisuje listę obecności jednocześnie akceptując kliknij tu: „warunki uczestnictwa” w spływie.
Po dopełnieniu formalności wszyscy Uczestnicy otrzymują kompletny sprzęt do bezpiecznego udziału w spływie.
Jak przygotować się na spływ:
-
-
- Wygodny strój, najlepiej materiały sztuczne, szybkoschnące np. do biegania, na rower, trekingowe… (mokre bawełniane koszulki bardzo wychładzają, dżinsy to też nie jest dobry pomysł).
-
- Obuwie przeznaczone do wody, sandały – takie w których swobodnie i bezpiecznie można wejść do rzeki ( nie pływamy na boso! ).
-
- Ochrona przeciwsłoneczna: coś na głowę (chustka, kapelusz, czapka z daszkiem), okulary przeciwsłoneczne, krem przeciw UV.
-
- Ochrona przeciwdeszczowa: kurtka przeciwdeszczowa, peleryna, kapelusz i czapka z daszkiem też się świetnie sprawdzają.
-
- Ochrona przeciw komarom i kleszczom.
-
- Suche ubranie do przebrania, zawsze się mniej lub bardziej zmoczymy.
-
- Coś do picia, na chłodniejsze dni polecam termos z ciepłą herbatą. Tu przypominam o kategorycznym zakazie spożywania alkoholu przed zejściem na wodę i na wodzie!
-
- Coś do przegryzienia, bo nie ważne ile się płynie na wodzie jeść się chce.
-
- Jakieś opakowanie wodoszczelne na najważniejsze rzeczy jak telefon, dokumenty, aparat, kluczyki… wszystko co nie może zamoknąć, ryzyko zamoczenia jest duże! ( Istnieje możliwość wypożyczenia 15l worka wodoszczelnego u nas za dodatkową opłatą 10 zł/szt.)
-
- Mała podręczna apteczka.
-